Створення народних і сценічних костюмів
м. Львів, вул. Смаль-Стоцького 1, офіс 212
svitlyachok.office@gmail.com

Циркові Костюми

Народний одяг українців – яскраве і самобутнє культурне явище, котре не обмежувалось функціональним призначенням, а завжди виступало у вигляді духовних традицій народу та його світоглядних уявлень. Народне вбрання – головна етнічна складова українського національного вбрання, що увібрало в себе закодовану в знаках, узорах і символах історичну інформацію про розвиток суспільства. Уявлення наших предків про український костюм стало основою для подальшого розвитку та модернізації народного вбрання. Народний костюм набрав яскраво виражених національних ознак з певними характерними регіональними особливостями. Народний стиль став національною прикметою, символом української культури та показником етнічної ідентифікації народу.

Усі етнографічні групи мають свої характерні особливості місцевого вбрання, які різняться елементами костюма і передають звичаї та обряди народу. Особливостями Слобожанщини є види одягу з елементами давньослов’янського вбрання, використання домотканого полотна, фабричних тканин, блискучих нашивок та золототканих оздоблювальних матеріалів. Вбрання Полісся вирізнялося використанням полотняних тканин домашнього виробництва, старовинною технікою декорування та типовою слов’янською

колірною гамою – поєднання білого та червоного. Вбрання Буковини вирізнялося вишивкою сорочки кольоровими вовняними нитками та бісером, а також великими хустками з довгими китицями. Стрій Покуття вирізнявся червоно-вишневим колоритом, багатством та пишністю декору, великою кількістю оздоблення на головних уборах. Народні костюми Гуцульщини були барвистими і складнофактурними, що виражалося в особливостях матеріалів, форм, що свідчать про багату історичну спадщину. Одежа Бойківщини зберігала архаїчні традиції, що виражалися у простоті крою та характерним розташуванням декору. Народний костюм - багатотисячолітня історія, яка передає національні цінності та характер народу.

У творчій майстерні "Світлячок" зберігаються традиції пошиття народного костюму, відтворюються стародавні візерунки з урахуванням автентичних особливостей та характерних символів кожного регіону.

257103517m

12998592_1266126296749984_4443877789154293095_n

img_divider

При створенні костюмів ми враховуємо професійні потреби наших клієнтів