Створення народних і сценічних костюмів
м. Львів, вул. Смаль-Стоцького 1, офіс 212
svitlyachok.office@gmail.com

Стиль модерн був заснований в 80-90-х роках XIX століття архітекторами і художниками, які вирішили реформувати традиційний костюм. Концепція стилю модерн виникла, власне, як якась реакція на наслідки технічного прогресу того часу.

Модерн жіночого костюма XIX століття досі впливає на сучасний костюм у стилі модерн, який позначається як на силуеті, так і у використанні тканин, в декоративному вирішенні сукні. Силует жіночого костюма донині створюється за допомогою s-подібного корсета, який підкреслює лінію грудей і талії. Ззаду лінія талії повинна бути трохи завищена, а до неї пришивається м'який валик «турнюра». На початку XX століття силует в стилі модерн художники створювали, використовуючи елементи «павича», «квітки» або «метелика». Ефект «павича», наприклад, легко можна було досягти завдяки чіткому розподілу силуету на дві частини, з використанням пишного декоративного трена у вигляді павичевого хвоста.

Сучасні костюми в стилі модерн, які створюють у львівській творчій майстерні «Світлячок» - це арт-модерн, з використанням яскравих тканин, неймовірних аксесуарів, стилізованих аплікацій. В цілому, кожен костюм у стилі модерн - це справжній витвір мистецтва. Майстри «Світлячка» створили, наприклад, цілу серію костюмів під назвою «Пори року»: «Весна», «Літо», «Осінь» і «Зима». Кожен костюм виконаний з використанням елементів, відповідних певному часу року. Цілісно ж, костюми модерн виглядають настільки свіжо, барвисто і чудово, що відразу ж відчувається подих ніжної весни, або відчуття холодної зими, або буйство фарб літа і соковитість жовтої осені.

Ще одна цікава тема - «Колода карт», яку втілили майстри «Світлячка» в костюмах у стилі модерн.

masti-bubna10-400x603

 

img_divider

При створенні костюмів ми враховуємо професійні потреби наших клієнтів