Створення народних і сценічних костюмів
м. Львів, вул. Смаль-Стоцького 1, офіс 212
svitlyachok.office@gmail.com

Історичний костюм

Впродовж багатьох століть безліч речей змінювалося, а разом з тим набув нового вигляду і костюм. Проте є такі деталі, які протягом віків залишились незмінними. Що вплинуло на зміну вигляду? Невже причина лише у примхах моди? Адже не тільки примхи, а й такі вагомі чинники як національні традиції, історія суспільства, науково-технічний прогрес та прагнення людей до зручності і краси внесли свій вклад в костюм, який ми бачимо зараз.
Свою унікальну моду має кожна епоха, яка відображає суспільний рівень життя людей, культурні досягнення та естетичні уявлення народу у певний період розвитку.

Перші костюми визначалися простотою, функціональністю та зручністю, а вже з часом удосконалювались під тогочасний ідеал краси. Ще в період Античності було чимало спроб створити щось на подобі костюма, проте це важко було назвати костюмом як таким. Про народження історичного костюма можна говорити вже з часів раннього Середньовіччя. В цей період одяг був найбільш утилітарний, адже не було значних відмінностей між вбранням знатних персон та простих людей.

В епоху Відродження вважали, що костюм повинен відповідати пропорціям людини, і саме цей критерій було кардинально змінено . Також почали використовувати щільні тканини, наприклад, оксамит. На зміну епохи Відродження з’являється нова – Бароко , яка стала логічним завершенням попередньої, а також внесла свої унікальні зміни у вигляд тогочасного вбрання. Їм була притаманна театральність та феєричність. Для пошиття все частіше  використовують шерстяні та шовкові тканини. Широко розповсюджуються плетені узори, які схожі на ткані і набивні малюнки, мереживо. Ними прикрашають коміри, манжети, фартухи, а також взуття і панчохи.

На відміну від минулих періодів, Класицизму не притаманна пишність, адже в моду увійшли строгість та аскетичність. Вже менше використовують шовк, бо все частіше його заміняють муслиновими тканинами і батистом.

Наступною вагомою епохою в історії костюма став Романтизм. Цьому стилю властива жіночність та легкість, яка створюється за допомогою світлих пастельних відтінків, тонких тканин та різних декоративних оздоблень, а періоду Просвітницва характерна зручність та легкість.

Якщо простежити за зміною костюма з епохи античності до наших днів, то можна побачити еволюцію, оскільки кожний період вносив зміни під тогочасні критерії.

pirat_1

balet-zhittya-800x600

img_divider

При створенні костюмів ми враховуємо професійні потреби наших клієнтів