Театральний Костюм
Театральний костюм може бути прекрасно і винахідливо створений, але «оживає» завдяки взаємодії з актором, який грає конкретну роль. Саме він створює особливу казку, де завдяки фантазії театрального художника кожна річ “проживає” своє особисте життя, передає настрій та переживання актора, приваблює до себе глядачів.
Варто зазначити, що в різних театральних жанрах — драмі, балеті, опері — театральні костюми виконують свою особливу функцію та відрізняються способом пошиття, тканинами та оздоблювальними матеріалами. Те, що є оригінальним та цікавим в театральному костюмі, створеному для оперного спектаклю, часто є абсолютно неможливим у балеті, що свідчить про унікальність кожного вбрання. Якщо взяти до уваги костюми для балету та опери, то побачимо кардинальну різницю між ними. Щоб підкреслити легкість та майстерність балерин, використовують тонкі матеріали, з яких шиють спеціальні комбінезони, а от для оперних костюмів майстри використовують такі матеріали та способи пошиття, які зможуть підкреслити велич та гру оперного актора.
Починаючи від раннього Середньовіччя і закінчуючи сучасними костюмами, можна простежити еволюцію. Вбрання для акторів театру завжди повинне «йти в ногу з часом», тобто театральним художникам слід стежити за тенденціями моди, створювати актуальні та привабливі костюми, які з часом будуть доповнюватися ще іншими мотивами, притаманними для наступних поколінь.
Театральний костюм допомагає акторам об’ємніше осмислити та увійти в роль, представити її глядачам. Саме він є дзеркалом внутрішнього світу персонажа, і водночас він є частиною загального дзеркала вистави, дзеркала життя, дзеркала, в якому глядач бачить і частинку самого себе.